728 X 90

Babavárás – Sportos kismama

By Frizura & Szépség

1574R-04046A babavárás időszakában sem kell lemondanunk a rendszeres testmozgásról, sőt! Fittebbek, kiegyensúlyozottabbak, energikusabbak és boldogabbak leszünk a napi testmozgástól!

Aki rendszeresen sportolt a teherbeesés előtt, az semmiképpen se hagyja abba a mozgást, legfeljebb könnyítsen rajta. Aki pedig nem sportolt előtte, az a várandósság alatt is nyugodtan elkezdheti. A lényeg, hogy a babának és az anyának is nagyon fontos a napi edzés.

Vannak olyan sportok, amelyek kifejezetten ellenjavallottak várandósság alatt. Ezek főként az extrémsportok (hegymászás, búvárkodás, ejtőernyőzés, sárkányrepülés), a hirtelen mozgásokkal járó sportok (fallabda, tenisz, kosárlabda, röplabda), és a futás sem javasolt várandósan, ugyanis a méh szalagrendszerrel van felfüggesztve, így a futás okozta rázkódástól megnyúlhat.
Ajánlott viszont a kismama jóga és pilates, a kerékpározás, a gyorsgyaloglás, a kirándulás, az úszás és az aquafitnesz. Ezek a mozgásformák javítják a kondíciónkat, hozzájárulnak a baba és az anya szervezetének megfelelő oxigénellátásához.

Kismama jóga és pilates: erősíti és megnyújtja az izmokat, masszírozza a babát, fokozza a gerinc rugalmasságát, energiával tölt fel, ellazít, nyugtat, edzi a kötőszöveteket. A hozzá kapcsolódó gátizomtorna elvégzése minden nap javasolt, így nagyobb eséllyel kerülhetjük el a gátmetszést.

Gyorsgyaloglás: a feszes iramú séta a várandósság elejétől a végéig ajánlott. Hosszú, nagy lépésekkel, lendületes kézmozdulatokkal végezzük! Először a sarkunkkal érintsük a talajt, majd gördítsük végig a talpunkat egészen a lábujjakig.

Kerékpározás: lehetőleg friss levegőn végezzük! Azért kiváló mozgásforma a kismamák számára, mert a nyereg cipeli a testsúlyt, tehermentesítve így a medencét.

Úszás, aquafitnesz: kismamáknak főként a hátúszás ajánlott. A vízben való mozgás erősíti a váll és a hát izmait, anélkül, hogy terhelné az ízületeket.

Tippek:
Figyeljünk arra, hogy a pulzusunk sose szökjön az egekbe, inkább pihenjünk gyakrabban! Ha van, használjunk pulzusmérő órát. Ha nem esik jól egy gyakorlat, hagyjuk abba! Tilos a hasizomgyakorlatok minden formája! Fontos az elegendő pihenés is a mozgás után! Csak annyit mozogjunk, amitől még jól érezzük magunkat, ne erőltessük a mozgást! Vigyázzunk az ízületeinkre, hiszen várandósan könnyebben lesérülhetünk.
A hibás mozgások, a rossz technikák megterhelhetik a gerincünket és az izmainkat. Sose merítsük ki teljesen a szervezetünket! Mielőtt pocakosan mozogni kezdenénk, konzultáljunk orvosunkkal!

Jótékony hatások:
A mozgás erősíti a szívet, kordában tartja a kilókat, könnyebb vajúdást és szülést eredményezhet, hiszen a megerősített izmoknak köszönhetően jobb lesz az állóképességünk, így jobban bírjuk majd a terhelést. A rendszeres mozgással karban tarthatjuk az emésztésünket, valamint nagyobb eséllyel kerülhetjük el a magas vércukorszintet. A sport felszabadít, örömet okoz, energiával tölt fel minket és a babánkat is.

Kárpátiné Boross Nóra

Fotó: Pro-mama Kft. – Lansinoh termékek forgalmazója

Kulcsszavak: , ,

[an error occurred while processing the directive]

Leave A Reply

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hírlevél regisztráció

Frizura és szépség

Jazmin Communications

Jazmin Communications

Jooble

Jooble