728 X 90

Carla Galli 10 útravalója az élethez, a testi-lelki fittséghez

By Frizura & Szépség

Az orosz írónő, Carla Galli hatodik könyve bevezet minket az ősi bölcsességek világába. Receptet ad a minőségi élethez, hogy a szürkének tűnő napjainkat megfűszerezhessük és megláthassuk a függöny mögött húzódó valóságot. Művészek, élsportolók, politikusok, üzletemberek titkos életvezetési tanácsadója immár három évtizede, a magyar parapszichológia bábaasszonyként emlegetett motivációs előadó, sikeres coach, Carla Galli Újratervezés című könyvében nyilvánosságra hozta az általa kidolgozott sikerprogram, a Master Code System számos elemét és módszerét.

Carla Galli 10 útravalója az élethez, a lelki fittséghez:

„Fogjuk fel úgy a világot, mint egy iskolát, melyben az Élet maga a tanítónk. Az Élet, amely számtalan tapasztalatot kínál.  De a tapasztalatok önmagukban nem tesznek minket bölcsebbé, hiszen akkor mindenki megvilágosodott mester lenne. A tapasztalatban el van rejtve a lecke. Én is ezen az úton megyek, számomra ez a tudatos fejlődés útja. Az Újratervezés című könyvem saját tapasztalataim alapján íródott. Legfőbb pillérei: a Kreatív tudat fejlesztése mentális szinten, a Testtudat fizikai szinten, az Egészséges táplálkozás, valamint a Lélek teremtő erejének megélése.

Honnan jöttünk, merre tartunk?

Kivel utazunk? Mikor érkezünk meg? Az élet maga az utazás, nem pedig az úti cél. Van eleje, közepe és vége. Az életünk nem csak megtörténik, hanem megköveteli a részvételünket is!

Soha ne az igazságot keressük, hanem a boldogságot!

Még akkor is, ha látszólag Mi nyerünk. Harc helyett inkább az együttműködést válasszuk. Sokkal többet tanulhatunk belőle. Legfőképpen önmagunkról. Az együttműködésben mindig ott a lehetőség, hogy mindegyik fél emelt fővel, nyertesen távozzon, míg a harcban valaki mindig veszít. A harc, mint cselekvés magában foglalja az agressziót, az elnyomást, erőt ad az egónak, hogy tomboljon. Az együttműködés odafordulást, konstruktivitást hoz magával, aminek eredménye a fizikain túl az Önvaló megerősödése. Van egy mondás, miszerint néha győzünk, néha tanulunk. Az egész élet szüntelen tanulás. Ha nem tanulásnak fogjuk fel, ami történik velünk, akkor az igazság keresése foglal le, de azt úgy sem találjuk meg soha. Amikor az igazságot keressük, akkor saját magunkat akarjuk igazolni, pedig létezik egy egyszerűbb megoldás is; felelősséget kell vállalni az életünkért.

Lépjünk ki a komfortzónádból, és kezdjünk el élni!

Ahhoz, hogy megtaláljuk önmagunkat, meg kell tanulnunk kilépni a megszokottból, vagyis a komfort zónából. Ez az a bizonyos ismerős közeg, melyben mindennapjainkat éljük. Hiába nem érezzük magunkat jól benne, mégis ragaszkodunk hozzá, mert ez az, ami ismerős. Itt érezzük magunkat biztonságban. A megszokás egy védekező mechanizmus. Ahhoz, hogy meglássuk a magunk körüli új világot, a lehetőségeket, ki kell lépnünk az ismertből, ami védelmez, de gátol is egyben minket. Merjünk kilépni, hogy elkezdhessünk valami újat!

Az önismeret szárnyakat ad!

Az önismeret alapkérdései: Ki vagyok én? Milyen vagyok én? Mire vagyok képes? Minden embernek, személyiségnek vannak tulajdonságai, képességei, határai, érzelmei, gondolatai. A nehézséget az önismeret megléte, vagy éppen nemléte okozza, hogy mindazt, amit másokban olyan könnyen meglátunk, azt magunkban is fel tudjuk fedezni! De az önismeret ahhoz fontos, hogy tudjuk és ismerjük, mire vagyunk képesek. Önbizalmat ad, ezáltal döntéseinket is könnyebben, helyesebben hozzuk meg. Ez pedig azt jelenti, hogy egyre többször választjuk elsőre a helyes, boldogabb utat. A képlet nagyon egyszerű: ha hiszünk magunkban, mások is hisznek bennünk. Ha szépnek tartjuk magunkat, mások is szépnek látnak majd. Ha magabiztosak vagy, mások is biztosnak gondolnak. Ezek alapigazságok. Ehhez pedig önismeretre van szükség!

Az Önmagunkkal és a világgal kialakított béke magabiztos döntéseket eredményez, így felszínre kerülhetnek azok a rejtett képességek, megérzések, melyek bennünk lapulnak, olykor nagyon mélyen.

Nem látom a változást, várom a csodát – halljuk nagyon sokszor

Csoda nincs, arra lehet várni örökké. A várakozás pedig drága, nagyon drága! Amikor az ember úgy érzi, hogy nincs történés, akkor ott valami nincs rendben. A világ állandóan változik, és ha mi nem tesszük ugyanezt, akkor szinte észrevétlenül megrekedünk a múltban. Nekünk is változni, alkalmazkodni kell, észre kell venni a fejlődést, a haladást, az újat. Mi emberek félünk a változástól, pedig ez az egyetlen, amivel megőrizhetjük az állandóságot.

Az önbizalom és az önbecsülés kéz a kézben járnak

Ebből következik, hogy az egészséges önbizalom eléréséhez, önmagunk legyőzésén keresztül vezet az út. Ha a megállapodásokat melyeket felvállalunk, nem teljesítjük, azzal aláássuk saját önbizalmunk alapköveit. Azt tesszük a saját önbizalmunk kerékkötőjévé. A bizalom törékeny kincs: ha megbízhatóak vagyunk és mi magunk is bízunk, óriási szabadságban lesz részünk, de ha elveszítjük, akkor nehezen tudjuk csak visszaszerezni.

Sokan a félelem fogságában élnek és inkább elfogadják önmagukat, a dolgokat olyannak, amilyenek

Nem mernek változni, változtatni, túl nagy “falatnak” érzik ezt. Sokan viszont lázadó természetük miatt nem tartják be a szavukat. Ez a lázadó én veszi el és gyengíti az önbizalmat. Aki szabad, az nem lázadhat! Aki lázad, az csapdába esik!

A dühnek, haragnak helye van a mindennapi életünkben

Mindenki volt már dühös. Fontos érzelem, mégis vigyázni kell vele. Mindaddig jó, amíg irányításunk alatt tudjuk tartani, de ha elszabadul, akkor súlyos rombolást végezhet. Nem árt tudni, hogy a düh mindig önmagunkból fakad, bármilyen más tényező csak kiváltja azt.

Ha Mi már ismerjük önmagunkat, akkor képesek vagyunk megérteni másokat is, s ha már megértettünk másokat, képesek vagyunk kontroll alatt tartani az érzéseinket, ha már kontroll alatt tudjuk tartani az érzéseinket, képesek vagyunk irányítani önmagunkat és elérni a kitűzött célokat.

Ha már itt tartunk: példák vagyunk mások számára, hatással leszünk rájuk. Ha megismertük belső világunkat, könnyen megismerjük a külső világunkat is. Ezen a szinten már képesek vagyunk magasabb szintű döntéseket hozni. Csak rajtunk múlik… Vegyük észre, és ragadjuk meg a lehetőséget!”

Forrás és Fotó: Carla Galli


[an error occurred while processing the directive]

Leave A Reply

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hírlevél regisztráció

Frizura és szépség

Jazmin Communications

Jazmin Communications

Jooble

Jooble