728 X 90

Egészségmegőrzés a növények gyógyító erejével

By Frizura & Szépség

Folyamatosan felvetődik az a kérdés, hogyan őrizhetjük meg legjobban az egészségünket, fiatalságunkat és természetesen a teljesítőképességünket. Ötlet persze van mindenkinek bőven. Az Internetpatika most néhány természetes erőnövényt mutat be, amelyek speciálisan segítenek abban, hogy tetőtől talpig egészségesek és fittek maradjunk.

Értékes olívalevél-kivonat

Az, hogy az olívaolaj egészséges, már mintegy 6000 éve ismert. Legalább is ennyi ideje termesztik ugyanis az olívafát élelmiszerforrásként, gyógyszerek és kozmetikumok hatóanyagaként.

Az olajfa a görög istenek szent fájának számított, mely évezredek óta nélkülözhetetlen a mediterrán népek táplálkozásában. Mindenekelőtt a fa gyümölcse, az olívabogyó számít régóta az egészség hatóanyagokban leggazdagabb tárházának. Viszont azt kevesen tudják, hogy az olívafa igazi kincse a leveleiben rejlik. Belőle nyerik azt a kivonatot, amely mintegy 300-szor annyi egészségre kedvező hatóanyagot tartalmaz, mint az olívabogyó. Oleuropeinjével ez a kicsi jelentéktelennek tűnő fa akár 1000 évig is elélhet. Kivonatként alkalmazva erősen antioxidatív, antibiotikus, antivirális, gombaellenes, valamint parazitaellenes hatással rendelkezik, és így számos betegséget képes megelőzni vagy akár gyógyítani. Az olajfalevél-kivonattal évezredeken keresztül sikeresen kezelték a különböző betegségeket, mint például az emésztőrendszer panaszait is. Az olívalevél-kivonat természetes módon és teljesen mellékhatásoktól mentesen támogatja és erősíti az immunrendszert, miközben értékes vitaminokkal, mindenekelőtt E-vitaminnal látja el. Klorofilltartalmának köszönhetően pedig lassítja az öregedési folyamatot.

Az olajfalevél-kivonat harmonizálja az emésztőrendszert, csökkenti a koleszterinszintet, véd a szív- és érrendszeri betegségektől, természetes vizelethajtóként szolgál és képes megelőzni a daganatos betegségeket. Ezenfelül hatékony a fogszuvasodást okozó baktériumok, minden herpeszvírus, a Candida albicans okozta fertőzések, valamint az antibiotikum-rezisztens kórokozók ellen.

Az olajfalevél-kivonat alábbi hatásai tudományosan is igazolták:

  • antibakteriális,
  • antivirális,
  • gombaellenes,
  • parazitaellenes,
  • gyulladásgátló,
  • immunerősítő.

Az olajfalevelek a fentiek ismeretében óriási értéket képviselnek szervezetünk egészségének megőrzésében.

Olajfalevéltea készítése

1 evőkanál (friss vagy szárított) olajfalevélre ráöntünk 250 ml forrásban lévő vizet, majd lefedve állni hagyjuk. körülbelül 15–20 perc után leszűrjük, és a nap folyamán elosztva 3 csészével iszunk belőle. Minél tovább áll a tea, annál erősebb lesz a hatása, de ugyanakkor az íze is jóval keserűbb lesz. Ha este isszuk, lazító hatása lesz, és az alvászavarokra is kiváló hatású.

Rózsagyökér, az agy természetes tápláléka

A rózsagyökér, Rhodiola rosea eredetileg Szibériából származik. Régebben főképp rózsához hasonló illata miatt termesztették, ma inkább értékes hatóanyagai, köztük a rosavin állnak az érdeklődés központjában. A rózsagyökér kivonata javítja a koncentrációt, fokozza az érzékelési képességet és élénkíti a memóriát. A rózsagyökérből készült készítmények a patikákban kaphatók.

Komló, kiegyensúlyoz és megnyugtat

A komlót nem csupán a sörgyártáshoz használják. Már a középkorban felismerték elalvást segítő, nyugtató és kiegyensúlyozó tulajdonságait. Ezeket mindenekelőtt az olyan hatóanyagoknak köszönheti, mint például a lupulon, a humulon, az éteiolajok, a gyanták és cseranyagok, valamint az ösztrogénhoz hasonló „növényi hormonok”.

Yamgyökér, az ifjúság természetes forrása

A yamgyökér táplálék és gyógyítószer is egyben, melynek kivonatát Kínában több mint 2000 éve használják. Dél-Amerika őserdeiben őshonos, évelő lágyszárú növény, melynek kúszó szára több méter magasra is felnyúlhat. A yamgyökér a keményítős zöldségnövényekhez tartozik, melyet a burgonyához hasonlóan főzve, pürésítve vagy sütve fogyasztanak. A világ nagyon sok országában a burgonyát helyettesíti. Készítenek belőle lisztet is, mely a tészták alapanyagául szolgál. A yam többek között a diosgenin bioaktív antiaging növényi anyagot tartalmazza. A diosgenin képes fokozni a test saját DHEA-szintézisét, így támogatva a testet az öregedési folyamat lassításában.

Szép virágillatú májust és önfeledt ünnepléseket kívánunk!

Kovács M. Dóra

Fotók és forrás: Internetpatika

  Kattints a képre!

Tájkép fotó: kepguru.hu

Kulcsszavak: , ,

[an error occurred while processing the directive]

Leave A Reply

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hírlevél regisztráció

Frizura és szépség

Jazmin Communications

Jazmin Communications

Jooble

Jooble