728 X 90

Babára várva – készüljünk tudatosan!

By Frizura & Szépség

A babavárás csodálatos dolog. Tele van izgalommal, reménnyel, vágyakkal, eddig még nem tapasztalt érzésekkel. Minél tudatosabban készülünk a babavárásra, annál nyugodtabban fogjuk viselni a terhességet. Mutatunk néhány olyan tippet, amellyel egészségesen és kiegyensúlyozottan várhatjuk a legújabb családtagot.

DSCF0824 másolat

Vitaminok, nyomelemek

Azt már az elején leszögezhetjük, hogy a babavárás időszakában emelt vitaminmennyiségre van szükségünk. Kerüljük a kész ételeket, hiszen azok rengeteg mesterséges anyagot (tartósító szereket, adalékanyagokat, színezékeket) tartalmaznak, melyekre egyáltalán nincs szükségünk, és a leendő babánknak sem. Már a terhesség előtt fel kell készítenünk szervezetünket a nagy változásokra, így a fogantatást megelőző 2-3 hónapban figyeljünk arra, hogy megfelelő mennyiségű vitamint és nyomelemet fogyasszunk.

A legfontosabbak

  • folsav: spárga, cékla, vörös bab, borsó, lencse, csicseriborsó, citrusfélék, meggy, búzacsíra, tojássárgája, élesztő, kelbimbó, kelkáposzta, karfiol, zab, spenót, brokkoli, mogyoró, teljes értékű gabona
  • vas: máj, korpa, eper
  • magnézium: eper, magvak,
  • kalcium: zöld színű zöldségek, szezámmag, brokkoli, avokádó, rukkola, natúr joghurt, eper
  • cink: tökmag
  • réz: napraforgó mag, rák, aszalt szilva, mogyoró
  • jód: tengeri halak,
  • fehérje: csicseriborsó, mandula, sárgabarack, bab, avokádó, guinoa, túró, pulykahús, csirkehús, tojásfehérje
  • mediterrán ételek: olívaolaj, paradicsom, hal, friss zöldfűszerek

Hetente 2-3 alkalommal szerepeljenek ezek az alapanyagok az étrendünkben! Emellett a terhes vitamin fogyasztása is ajánlott, hiszen egy kapszulában benne re jlik minden értékes és fontos tápanyag, vitamin, nyomelem, ásványi anyag. Továbbá segítik a fogamzó képességet, némelyik ómega-3 zsírsavat is tartalmaz, amely nélkülözhetetlen a baba fejlődése szempontjából, valamint csökkenti a súlyos fejlődési rendellenességek kialakulásának esélyét.

Folyadék

Fontos, hogy napi 2-2,5 liter folyadékot megigyunk! A legjobb, ha ez víz, tea vagy frissen préselt gyümölcslé. Kerüljük a cukrozott, szénsavas üdítőket, az erős kávét és az alkoholt!

Mozgás

A felkészülés időszakában is érdemes aktívan sportolni, hiszen ezzel is hozzájárulhatunk kisbabánk egészségéhez. Továbbá a mozgás elősegíti a jó anyagcserét, fitten tart, energikussá tesz, megkönnyíti a szülést, boldogságot ébreszt a kismamában. Figyeljünk arra, hogy a pulzusunk ne szökjön az egekbe, a terhesség alatt ne végezzünk hasizomgyakorlatokat, ne terheljük túl magunkat, pihenjünk sokat edzés után, mindig pótoljuk az elvesztett folyadékot, vigyázzunk az izületeinkre!

Terhesség előtt ajánlott: pilates, jóga, úszás, aquafitnesz, kocogás, biciklizés, lépcsőzés, karerősítő gyakorlatok

Terhesség alatt ajánlott: gyors gyaloglás (leküzdhető vele a visszér), túrázás, biciklizés a szabadban, pilates, jóga

Terhesség után ajánlott: pilates, jóga, kocogás, labdajátékok, úszás, túrázás

Nyugalom

Nagyon fontos, hogy a lelkünket is felkészítsük a baba érkezésére. Lassuljunk le egy kicsit, elmélkedjünk, tervezgessünk, gondoljunk pozitívan a gyerekvállalásra. Hallgassunk több komoly zenét, olvassunk, kényeztessük magunkat. Figyeljünk befelé, teremtsük meg a belső békénket, törekedjünk nyugalomra és a kiegyensúlyozottságra. Tereljük gondolatainkat pozitív irányba!

Egészséges felkészülést!

Boross Nóra

Fotó: Szabó Adél

Kulcsszavak: ,

[an error occurred while processing the directive]

Leave A Reply

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hírlevél regisztráció

Frizura és szépség

Jazmin Communications

Jazmin Communications

Jooble

Jooble