728 X 90

A lelki gyógyulás titkai

By Frizura & Szépség

Ép lélekben ép test, bár sokszor fordítva is lehet olvasni. Ma már több tanulmány és kutatás is alátámasztja, hogy nagyon sok esetben a lelki problémáink miatt leszünk betegek. A test valahogy jelezni próbál, hogy gond van és tegyünk ellene, azaz oldjuk a meg a betegséget kiváltó lelki problémáinkat. A lelki egészség az alapja a testünk megfelelő működésének. Íme pár tipp, hogyan segíthetünk magunkon.

A lelki gyógyulás első titka

Fel kell tennünk a kérdést magunknak: készen állunk-e arra, hogy megszabaduljunk betegségeik okaitól? Az érzések nem zavarhatják az életünket – ők az életünk! A gyógyulás fontosabb, mint a karrier, a társadalmi élet vagy bármilyen más tevékenység. Ha nem engedjük meg magunknak, hogy meggyógyuljunk, akkor a fájdalom az egész életünket kitölti! Sajnos az ilyen hozzáállás mellett a fizikai szintű problémák egy ideig elhúzódhatnak, s mivel továbbra is mélyen gyökereznek, előbb vagy utóbb újra felszínre kerülnek. A következő lecke még fájdalmasabb és nehezebb lesz. Ne felejtsük el, hogy a fájdalom másik oldalán békét, bőségét és szabadságot fogunk találni.

A gyógyulás második titka

Őszintén be kell vallanunk az érzéseinket! A „boldogság”- projektben végzett munka egyik alapelve a következő: mosolyogjunk (kivéve, ha sírni akarunk)! Soha nem lehetünk igazán boldogok, hacsak nem ismerjük el őszintén (és nevezzük néven) az életválságot (szerencsétlenségünket, betegségünket) kiváltó érzéseket. Ne ésszerűsítsük (és egyszerűsítsük le) érzéseinket! Pl. nem elég azt mondani, hogy „depressziós vagyok”. A depresszió nem érzés. Gondoljunk az elnyomott érzésekre! A mentális gyógyításban az őszinteség a leggyorsabban ható pirula.

A gyógyulás harmadik titka

Teljes mértékben meg kell értenünk érzéseinket! Az érzésnek csak egy célja van az életben – érezni kell! A negatív érzés, a tudatalatti üzenetének megértése generálja a betegség végleges leküzdését, a gyógyulást. Meg kell érteni a betegség üzenetét, hogy milyen testi diszharmóniáról beszél? Mi okozta ezt az egyensúlyhiányt? Érzelmi és mentális táplálékaink? Gondolataink? Viselkedésünk? Szokásaink? Hibás hitrendszerünk?

Ehhez felelősséget kell vállalni életünkért, meg kell nyitni magunkat, helyre kell állítani a belső párbeszédet és folytatni az önfeltárást! El kell fogadnunk személyiségünk minden aspektusát úgy, hogy tanulni kell a hibákból! Ki kell javítani azokat, és tovább kell lépni! Növekedjünk és fejlődjünk, legyünk hálásak a kis sikerekért is, és ne hibáztassuk magunkat (se másokat), ha újabb hibát követünk el! Ne sajnáltassuk magunkat!

A gyógyulás negyedik titka

A fájdalom az ellenállás. Az érzéseinkkel való küzdelemben mindig vesztesek leszünk. Az elnyomott érzések mindig megtalálják a módját annak, hogy fizikai világunkba betüremkedjenek vagy tudattalanul nyilvánuljanak meg. Amit el akarunk kerülni, azon nem tudunk túllépni, mert jobban fog bántani (és később el fog taposni). Bocsássunk meg magunknak! Megbocsátás nélkül a bűntudatod nehéz teherként hordozhatjuk, és a bűntudat büntetést vonz be az életünkbe (és a büntetés elkerülhetetlenül kapcsolódik az erőszakhoz, és az erőszak félelmet okoz). Legyünk rugalmasabbak, és ne habozzunk megváltoztatni a gondolkodásmódunkat, ha szükséges!

A gyógyulás ötödik titka

Adjunk egy esélyt a fájdalomnélküliség megtapasztalására! A belső elégedetlenség – önmagunkkal, másokkal, az élettel – és az érzelmekkel szembeni ellenállás fizikai kellemetlenséget okoz. A fájdalom mindig egyfajta elutasítás és annak a helyzetnek való tudatlan ellenállás, amelyben éppen van. Minél több a fájdalom, annál több az elutasítás. Tanuljunk meg mindent szeretettel elfogadni! (És a testünk ismét fájdalom nélkülivé válik). Az a személy, aki elfogadja magát, nem sugároz negatív gondolatokat.

A gyógyulás hatodik titka

Hogy megváltoztassuk magunkat és életünket, el kell engednünk a betegséget előidéző érzéseket! Az érzések önmaguktól nem mennek el szabadságra. Minél fájdalmasabbak, annál jobban ragaszkodunk hozzájuk. Imádban mondjuk ezt: „Megbocsátottam magamnak. Most már kész vagyok elengedni x érzéseket (felsorolni a betegséget előidéző érzéseket).” Hozzáadom az összes gondolatom, szándékom, hitem, érzésem, cselekedetem a tökéletes abszolút „Én”-hez. Kész vagyok megnyitni magam a tapasztalás előtt. Készen állok a folyamatos tanulásra. Felkészültem várom az Univerzum minden ajándékát.”

Ne felejtsük, gyógyulásunkban nem vagyunk egyedül. Az életben nincs hiba; minden –még a hibák és bűnök is–csak a tapasztalásért vannak! Ez a folyamat mindig magában foglalja a másokkal való egyesülést és a boldogság érdekében hozott tudatos választást.

A gyógyulás hetedik titka

A lélektudatosságot elérve már nincsenek negatív érzelmek. Alkalmazzuk érzelmeinkre az aranyszabályt: Tegyük meg azt, amit szeretnénk! Legyünk kedvesek, nagylelkűek és nyitottak bármilyen érzésre! Az érzések olyanok, mint a gyerekek: ha jól bánunk velük, és szeretetet sugárzunk feléjük, akkor sokkal jobban fognak tisztelni minket. Amikor az ember felelősséget vállal a világáért, az életéért, akkor életének mestere, igazi varázsló lesz.

Forrás: Késmárki László –  A gyógyulás kulcsa, A pszichoszomatika nagy könyve Ankh kiadó 2020.

Cikkajánló:

Tippek az őszi edzésekhez

Korunk betegsége az elektroszmog

Kulcsszavak: , ,

[an error occurred while processing the directive]

Leave A Reply

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hírlevél regisztráció

Frizura és szépség

Jazmin Communications

Jazmin Communications

Jooble

Jooble